22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI

Tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Ziemi przyświecało hasło „W kierunku natury”. To święto było doskonałą okazją do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcji zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Działania te stworzyły szansę na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody czy globalne ocieplenie.

Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach:

• Młodzież z klas gimnazjalnych I-II wzięła udział w konkursie ekologicznym z wykorzystaniem smartfonów,
• Klasa III gimnazjum posadziła klon – „Drzewo Absolwentów 2017”,
• Chętni uczniowie mogli pochwalić się swoją inwencją twórczą i wykonali reklamy, hasła promujące pozytywne postawy do naszej planety Ziemi,a następnie prezentowali je podczas przerw lekcyjnych,
• Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wykonali plakaty „Kolorowa Ziemia”,
• Grupa uczniów z II klasy gimnazjum wykonała gazetkę szkolną „Woda w roli głównej”,
• Odbyła się również ekspozycja zdjęć „Poszukaj przyrody wokół siebie – zobacz, jak przyroda walczy o swoje miejsce”.
Jolanta Ołtarzewska
Edyta Smolik